Granulu kamīni – efektīva apkure par zemām izmaksām

granulu katli commodus.lvKad valda ekonomiski saspringts laiks, mēs sākam lūkoties kādus tēriņus varam kontrolēt un izmaksas, kuras nav atkarīgas no mums, piem., mājas apkurē izmantojamo fosilo kurināmo cenu celšanos. Lai samazinātu šīs izmaksas, daudzi cilvēki apsver alternatīvo siltuma avotu izmantošanu un granulu kamīni ir viens no iespējamajiem risinājumiem.

Granulu kamīnu priekšrocības

 Koka granulu kamīns spēj sadedzināt dažādu veidu materiālus, kas bieži vien ir kokzāģētavu blakusprodukti vai biomasa, kas veidota mazās granulās nodrošina efektīvu sadegšanas procesu. Vai arī Jūs apsverat granula kamīna iegādi? Pirms tā iegādes un uzstādīšanas, Jūs noteikti vēlēsieties zināt ko vairāk par šī veida kamīniem.

 Viena no priekšrocībām, ko sniedz šie kamīni ir tas, ka Jūs varat tajos dedzināt dažādus materiālus:

  • Kamēr daži kamīnu modeļi dedzina tikai koka granulas, izgatavotas ko zāģu skaidām, koksnes, mizām un citiem koka blakusproduktiem;
  • Citi modeļi dedzina arī biomasu, tajā skaitā kukurūzas graudus, riekstu mizas, kviešus u.c. Šī elastība ļauj Jums atrast vislētāko, augstākās kvalitātes kurināmo no vietējiem ražotājiem.

 Kamēr daļa patērētāju uzstāda granulu kamīnus, jo vēlas ietaupīt naudu uz apkures izmaksām, tikmēr citi novērtē ietaupīto naudu, bet vēl vairāk novērtē to, cik videi draudzīgi ir šie granulu kamīni. Granulas un biodegviela ir atjaunojamie resursi, tāpēc tie piedāvā daudz „zaļāku” dedzināšanu nekā neatjaunojamo resursu kurināšana (nafta, ogles, gāze).

Zemāki rēķini

 Ja mājas apsildei izmantojat, piem., gāzi vai citu degvielu, komunālie rēķini noteikti ir daudz lielāki, nekā vēlētos.  Vēl ļaunāk ir tas, ka to cenas var dramatiski palielināties un Jūs tur neko nevarat padarīt. Tajā pat laikā koksnes granulu izmaksas ir bijušas nemainīgas pēdējo 10 gadu laikā. Veids, kā lielākā daļa patērētāju ietaupa naudu, ir instalējot granulu kamīnu telpās, kur tie pavada visvairāk laika.

Ērta ekspluatācija

 Koka granulu kamīni parasti darbojas ar elektrību un tiem ir automātiski mehānismi, kas ļauj tos vienkārši izmantot. Tiklīdz Jūs ievietojat granulas kamīna piltuvē, svārsts automātiski papildina granulas sadegšanas kamerā, kur granulas var sadegt lēni un efektīvi.

 Kamēr Jums būs nepieciešams iegādāties granulu maisus, Jums nebūs jāuzglabā, piem., liels daudzums malkas pagaļu, kas prasa arī atsevišķu vietu. Granulas neaizņem daudz vietas, turklāt vairs nav jāsmalcina, tikai jāievieto kamīnā. Galvenais, kas jāatceras, granulas jātur sausā vietā un, ja vieta atļauj, varat laikus sagādāt krājumus, lai nepaliekat bez kurināmā kādā vēsā vakarā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *