Interneta pieslēguma veidi

interneta pieslēgumsLaikam ejot, attīstās gan tehnoloģijas, gan to piedāvātās iespējas, tāpēc arī Latvijas interneta provaideri var piedāvāt plašu interneta pieslēgumu izvēli. Savām vēlmēm un iespējām internetu spēj atrast ikviens – gan pēc cenas, gan pēc ātruma, kas ir neatņemams priekšnoteikums kvalitatīvam darbam un izklaidei interneta vidē.

Latvijā tiek piedāvāti vairāki interneta pieslēguma veidi

Interneta pieslēguma veidi iedalās:

  • Kabeļinternets – pārraide caur TV kabeli;
  • DSL internets – pārraide caur telefona kabeli;
  • Optiskais internets.

Protams, pastāv arī citi interneta pieslēguma veidi, piem., mobilais internets, bet iepriekšminētie ir vieni no populārākajiem Latvijā. Šos interneta pieslēgumus piedāvā daudzi pazīstami komunikāciju operatori, tādi kā Lattelecom, IZZI, Balticom u.c. Galvenais, ka katram no interneta pieslēguma veidiem ir savas priekšrocības.

Lielākais interneta pakalpojumu sniedzējs Latvijā Lattelecom piedāvā visplašāko interneta pieslēguma klāstu, kas pieejami visā Latvijā. Citiem operatoriem mēdz būt ierobežojumi, kad pakalpojums pieejams tikai lielākajās pilsētās u.tml. Bet runājot par interneta pieslēgumiem jāsaka, ka galvenās atšķirības, protams, ir interneta pieslēguma veidā, ātrumā un abonentmaksā.

Populārākie interneta pieslēguma veidi

Senākais interneta pieslēgums ir kabeļinternets, kas pieejams ar ātrumu aptuveni no 25 līdz 100 Mbit/s. Tas ir pietiekami ātrs un galvenais, lēts internets. Tomēr jārēķinās, ka lielas noslodzes gadījumā interneta ātrums var būtiski samazināties, tāpēc nav pastāvīgas stabilitātes.

Optiskais internets ir jauns interneta pieslēguma veids, kas parādījies diezgan nesen, bet nodrošina iespaidīgu ātrumu! Lattelecom optiskais internets sasniedz ātrumu līdz pat 200 Mbit/s, bet pieejams var būt arī lielāks ātrums, piem., 500 Mbit/s. Turklāt, optiskais internets nodrošina interneta stabilitāti un kvalitāti, jo pieslēguma veids tiek mazāk ietekmēts, piem., laika apstākļu dēļ.

Tikmēr DSL internets ir pieejams gandrīz jebkur un nodrošina stabilu un kvalitatīvu internetu ar noturīgu ātrumu. Tas ir arī salīdzinoši lēts interneta pieslēgums, tomēr ātrums parasti ir mazāks nekā, piem., optiskajam un kabeļinternetam, tomēr ātrums ir pietiekams, lai varētu veikt nepieciešamās darbības internetā.

No plašā piedāvājums klāsta ikviens var atrast labāko izvēli. Turklāt, izvēles iespējas ir pietiekoši lielas, piem., ja tiek atteikt ierīkot viena interneta pieslēguma veidu, tad noteikti būs pieejams kāds cits. Viss atkarīgs no tā, kādu kvalitāti klients vēlas saņemt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *