Interneta veikali un to darbības principi

Interneta veikali darbībaDroši vien ikviens, kuram interneta veikali kļuvuši par galveno iepirkšanās vietu, ir aizdomājies par to, kā tad norisinās šī tiešsaistes tirdzniecība. Tiešsaistes tirdzniecībā, iepirkumu grozs ir daļa no e-komercijas programmatūras, kas ļauj interneta vietnes (interneta veikala) apmeklētājiem izvēlēties produktu, ko viņš vēlas iegādāties, pievienojot to šim „iepirkumu grozam”.

Interneta veikala pamatā – programmatūra

Programmatūra ļauj tiešsaistes iepirkšanās klientiem uzkrāt to produktu sarakstu, ko viņi vēlas iegādāties. Pēc izrakstīšanās programmatūra parasti aprēķina visas kopējās sūtījuma izmaksas, tajā skaitā arī piegādes izmaksas (pasta izdevumi un iepakošana), kā arī maksu ar saistītajiem nodokļiem, ja tādi ir piemērojami.

Norēķinos ar kredītkarti veikals paļaujas uz programmatūras moduli, kas ļauj izveidot drošu tiešsaistes savienojumu, aizsargājot pircēja kartes datus. Daži iestatījumi ir jāveic tīmekļa vietnes HTML kodā un iepirkuma groza programmatūrai ir jābūt instalētai uz host servera vai uz droša servera, kas pieņem slepeno pasūtījumu informāciju.

Interneta veikla komponentes:

  • Vietneweb veikala virtuālā telpa, kas ir pieejama viesiem ieinteresētajiem apmeklētājiem. Kategorijas, produkti un citas lapas (piem., meklēt, top preces, jaunumi u.tml.) ir dinamiski radītas, pamatojoties uz informāciju, kas ir saglabāta veikala datu bāzē. Veikala īpašnieks var mainīt veikala izskatu (web lapas uzbūvi un noformējumu).
  • Administrācija –interneta veikala administratīvais panelis (dashboard), kas pieejams komersantam, lai varētu pārvaldīt tiešsaistes veikalu. Tas, cik daudz dažādu funkciju ir pieejams komersantam, atkarīgs no izvēlētā iepirkuma groza programmatūras sarežģītības. Parasti veikala vadītājam ir iespēja pievienot un rediģēt produktus, informāciju par tiem, kategorijas, atlaides, piegādi, maksājumu iestatījumus u.tml. Administrācijas panelis var būt balstīts uz web (piekļuve izmantojot tīmekļa pārlūkprogrammu) vai datora darba virsmu (desktop lietojumprogramma, kas darbojas uz lietotāja datora un pēc tam novada izmaiņas veikala komponentei).

Lai gan lielākā daļa iepirkšanās grozu ļauj pievienot produktu grozam, lai pēc tam sāktu izrakstīšanās procesu (piem., bezmaksas PayPal iepirkumu grozs), daudzi interneta veikali jeb to iepirkuma grozu programmatūras nodrošina arī papildus funkcijas, ko interneta komersants izmanto, lai pilnībā pārvalstītu savu tiešsaistes veikalu. Visi dati (produkti, produktu kategorijas, atlaides, rīkojumi, klientu informācija u.c.) parasti glabājas datu bāzē, kurai var piekļūt reālajā laikā izmantojot programmatūru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *