Internets Jelgavā

Jelgava atrodas Zemgalē un tā ir pilsēta Latvijas centrālajā daļā, tikai 43 km attāluma no Rīgas. Arī  jelgavnieki vēlas saņemt ātru un stabilu interneta pieslēgumu par saprātīgu cenu.  Mēs vēlamies noskaidrot kādus interneta pakalpojumus un veidus var saņemt Jelgavā dzīvojošie?

Jelgavā darbojas daudzi populārie interneta provaideri, piemēram, Lattelecom, Aldems un Balticom, IZZI. Vislabāko piedāvājums, kas šobrīd ir pieejams interneta pakalpojumu tirgū neapšaubāmi ir optiskais internets.

Studentu galvaspilsētā Jelgavā ir iecienīts arī bezvadu internets. Izmantojot Lattelecom wifi ir iespējams pieslēgties ātrgaitas bezvadu internetam vairāk nekā 1000 vietās Latvija, tāpat var pieslēgties mājas wifi pakalpojumam, kura cena būs atkarīga no maksāšanas veida un lietošanas termiņa. Par dažādu mēneša maksu var izvēlēties arī LMT, TELE-2, Bite mobilo internetu. Vienīgais šo pakalpojumu mīnuss būs ierobežots datu apmaiņas apjoms, kā arī izmaksas.

Daļa jelgavnieku izmanto Lattelecom DSL Internetu, kas pieejams ar dažādiem ātrumiem, sākot ar 2 Mbit/s – 100 Mbit/s. Piemēram, komplekta internets optika 3 + TV mēneša abonenta maksa būs 19.98 Tas ir viens no labākajiem pieslēgumiem, jo tam var pieslēgt arī televīziju. Viens ģimenes loceklis varēs izmantot internetu, bet citi tajā pašā laikā varēs skatīties filmas vai iemīļotos seriālus.  Par citu Lattelecom pakalpojumu Jelgavā izsakās abonente Maija: „Pieslēdzām Lattelecom pakalpojumu “Mājas komplekts ar TV”. Tajā ietilpst tālruņa līnija, internets un daudzi televīzijas kanāli. Summa mēnesī ir neliela, ja  rēķinām, ka visi šie pakalpojumi būtu jāiegādājas atsevišķi.”

Klientiem vajadzētu zināt, kādam nolūkam  internets būs paredzēts. Attiecīgi pēc tā arī jāizvēlas pakalpojuma sniedzējs, jo, kā zināms, jo labāks un ātrāks internets, jo vairāk par to būs jāmaksā. Ja Jums ikdienā nepieciešama tikai pārbaudīt e-pastu vai lasīt ziņas un veikt virtuālo saziņu ar draugiem, tad pilnīgi pietiks ar interneta ātrumu 2 Mbit/s, bet ja nepieciešams skatīties filmas un lejupielādēt dažādus failus, tad noteikti jāmeklē provaideris, kas piedāvās ātrāku internetu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *