Kā pareizi aizņemties, jeb aizdevums no 20 gadiem

aizdevums no 20 gadiemJau kādu laiku atpakaļ Latvijas nebanku kredītdevēji vienojās, ka tiks ierobežots ātro kredītu izsniegšanas vecums. Pareizāk sakot – minimālais vecums, sākot no kura vispār varēs aizņemties. Pārsvarā minimālais vecums, ko uzstāda ātro kredītu devēji ir 20 gadi (reizēm arī 21). Savulaik, ātro kredītu kompānijas kā sākuma vecumu bija uzstādījušas 18 gadus. Bet tā kā lielākā daļa 18 gadīgo Latvijas jauniešu mācās skolā vai kādā citā izglītības iestādē, tad pastāvīgu ienākumu viņiem nav, savukārt iespēja paņemt ātro kredītu gan ir. Tiesa, ne visi 20 gadīgie jaunieši Latvijā arī strādā, tomēr ar vecumu nāk atbildības sajūta par to, kā sakārtot savu finansiālo situāciju pašam.

Galvenais iemesls šādai vecuma zemākā sliekšņa noteikšanai ir maksātspēja. Lai gan ātro kredītu kompānijas vērtē, ka klientu maksātspēja vēl joprojām ir ļoti augsta, tomēr, kamēr netiks izveidots vienots ātro kredītu lietotāju reģistrs, kas ļautu ātrāk orientēties pieteikumos, arī vecuma ierobežojums ir viens no papildus piesardzības pasākumiem.

Tomēr aizņemties ātro kredītu no 20 gadiem ir tikpat vienkārši un ērti. Tas ir īstermiņa finanšu risinājums un būtībā, 20 ir tikai skaitlis, kas norāda sākuma vecumu – pārējie noteikumi attiecībā uz ātro kredītu saglabājas tieši tādi paši. Izvērtēt savu spēju atmaksāt, pārdomāt kredīta nepieciešamību un rūpīgi apsvērt visus par un pret, pirms aizņemties.

Ja, ar domāšanu tikts galā, un izlemts, ka kredīts tomēr nepieciešams – jāspiež pogas un jāgaida, kad dažu minūšu laikā kontā tiks ieskaitīti nepieciešamie līdzekļi. Galvenais gan atcerēties, ka ātrie kredīti ir drīzāk finanšu plāksteri vajadzīgajā brīdī, ko pēc tam nepieciešams noņemt, kad rēta sadzijusi. Lai nesabojātu savu kredītvēsturi un būtu nākotnē atkal iespēja izmantot šo “plāksteri”, ja nepieciešams, vai pat kādu lielāku patēriņa kredītu ilgtermiņā, ātros kredītus nepieciešams savlaicīgi atmaksāt. Vai arī izmantot aizdevuma termiņu pagarināšanas iespēju, par ko būs jāsamaksā tikai termiņa pagarināšanas komisija, bet nebūs papildu izdevumu par maksājuma kavējumiem, līgumsoda un tā tālāk. Bet galvenokārt, nenonāksiet tajā sarakstā, kas saistās ar parādu piedziņu, maksātnespēju – īsāk sakot, apdomājot ātro kredītu nepieciešamību, savu spēju atmaksāt kredītu un visu darot atbildīgi un laicīgi nesabojāsiet savu kredītvēsturi, kas vēl nākotnē var pat ļoti noderēt.