Kādu interneta pieslēgumu izvēlēties?

interneta pieslēgumsIzdarīt izvēli par interneta pieslēgumu, ņemot vērā, ka ir vairāki interneta pakalpojumu sniedzēji, turklāt arī interneta veidi r vairāki, nav viegli. Latvijā visbiežāk nākas izvēlēties starp mobilo internetu, optisko internetu vai DSL internetu. Daudzi cilvēki labprāt izvēlas arī bezvadu internetu, tomēr tas parasti iet roku rokā ak kādu citu interneta veidu, piemēram, optisko internetu vai DSL internetu.

Mobilo internetu piedāvā mobilo telefonsakaru operatori. Mobilais internets visieticamākais ir tiem klientiem, kas izmanto portatīvo datoru un nepārtraukti atrodas kustībā, līdz ar to internets var izrādīties nepieciešams dažādās vietās, kur tā tradicionālie risinājumi nav pieejami, piemēram, vilcienā. Mobilā interneta lielākais pluss ir tieši tas, ka internets ir pieejams visur, kur ir pieejamo arī mobilā tālruņa pakalpojumi. Un mūsdienās ir palikušas gauži maz vietas, kuru tuvumā nebūtu neviens mobilo sakaru tornis. Mobilā interneta lielākais mīnuss ir tā ātrums – mobilais internets reti kad ir patiešām ātrs. Parasti ir arī ierobežots datu apjoms, ko vienā mēnesī atļauts iztērēt.

Optiskais internets ir vispieprasītākais, jo optiskais internets ir ļoti ātrs un kvalitatīvs. Taču, tā kā optiskā interneta ievilkšanas izmaksas ir ļoti lielas, tad vismaz pagaidām optiskais internets ar retiem izņēmumiem ir pieejams tikai lielu pilsētu blīvi apdzīvotos mikrorajonos ar daudzām daudzdzīvokļu mājām.

DSL internets, lai gan ir krietni lēnāks nekā optiskais internets, ir pieejams lielākajā daļā dzīvesvietu. Lai gan DSL internetu biežāk mēdz skart dažādas tehniskas ķibeles, jāņem vērā, ka pie DSL internets ir pieraduši ne tikai lietotāji, bet arī pakalpojumu sniedzēji, kas nozīmē, ka visas tehniskās problēmas parasti tiek ātri atrasinātas.

Izvēloties interneta pieslēguma veidu, sākumā jāpārbauda, kas konkrētajā dzīvesvietā ir pieejams, un tad jau jāpieņem lēmums, atkarībā no savām vēlmēm un vajadzībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *