Kino „Rīga” – toreiz un tagad

Kino RīgaĒka, kurā atrodas kino „Rīga”, kas nu jau atguvis savu vēsturisko nosaukumu – „ Splendid Palace”, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā bija pirmā celtne Rīgā, kas paredzēta tieši kino vajadzībām. Kinoteātra projektu veidojis arhitekts Frīdrihs Kārlis Skujiņš, savukārt iekštelpu dekorējumus darinājuši tēlnieki- Rihards Maurs un Jēkabs Legzdiņš. Kinoteātra telpas rotā arī Hermaņa Grīnberga gleznojumi- sevišķi iespaidīgs ir griestu gleznojums Lielajā zālē.

Kinoteātris „Splendin Palace” tika atklāts 1923. gada beigās. Pirmā demonstrētā filma- režisora Toda Brauninga filma „Zem diviem karogiem”. Sešus gadus vēlāk šajā kinoteātrī  tika demonstrēta pirmā skaņu filma Baltijā, un kopumā šis kinoteātris izcēlās ar augstvērtīgu programmu un kvalitatīvu apkalpošanu.

1952. gadā kinoteātris ieguva jaunu nosaukumu- Kino Rīga. Kopš 1994. gada kinoteātris pastāv Eiropas kino asociācijā „Europa Cinemas”, bet 2007. gadā tas iestājās mākslas kinoteātru asociācijā „Art Cinema”.

Šobrīd kino „Splendid Palace”, kas atkal ir atguvis savu sākotnējo nosaukumu, piedāvā labas filmas, kas novērtētas pasaules kinofestivālos. Tāpat arī kino rūpējas par Latvijas Nacionālā kino popularizēšanu.  Kinoteātrī tiek demonstrētas arī dažādu kinofestivālu programmas, piemēram, starptautiskais kino forums „Arsenāls” un Eiropas filmu festivāls, kas ļauj skatītājiem izbaudīt patiesi labu un kvalitatīvu kino.

Šobrīd kinoteātrī darbojas 3 zāles, un kopējais vietu skaits ir 863. Darbojas arī kafejnīca. Ir padomāts arī par cilvēkiem ar invaliditāti- ir izbūvēta atsevišķa ieeja, kā arī pieejams lifts.

Vairāk par kinoteātri un jaunumiem tajā lasiet portālā focus.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *