Līzings vai kredīts auto iegādei – ātri un viegli

Auto līzings ir viens no aizņemšanās veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekami, lai garantētu iespējas atdot kredītu, un šajos gadījumos var tikt pieprasīta papildus ķīla. Visbiežāk līzinga ķīla ir jauniegādātā automašīna, kas paredz, ka gadījumos, ja auto līzings netiek segts līgumā noteiktajā laikā, kredītdevējs var konfiscēt iegādāto automašīnu.

Gadījumos, kad tiek piešķirts auto kredīts, tiek analizēti gan aizņēmēja finanšu situācija un parādvēsture, gan plānotās mašīnas vērtība. Jo lielāka ir mašīnas vērtība, jo lielāka varbūtība, ka būs vajadzīga papildus ķīla, kā arī būs vēlami daudz apjomīgāki katra mēneša ienākumi, lai aizdevējs piekristu finansiāli atbalstīt šāda veida auto iegādi. Lai aprēķinātu kredītlimitus automašīnas iegādei, aizdevēji izmanto speciālas formulas, kas parasti tiek minētas, kā auto līzinga kalkulators. Ievadot datus par kāroto mašīnu, esošajiem ieņēmumiem un kredītsaistībām, tiek aprēķināta naudas summa, kuru varat iegūt, lai iegādātos šo vai līdzīgu auto.

Automašīna ir apjomīgs un dārgs pirkums, tāpēc daudziem izdevība aizņemties naudu ir vienīgā izeja. Bet jāievēro, ka automašīnu pirkšanai paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas nebūs iespējami, jo šis kredīta veids, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem kredītiem, pieprasa daudz stabilākas garantijas. Ja spēsiet parādīt drošus un pietiekami lielus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, auto līzinga iegūšana būs vienkārša un neaizņems daudz laika.