Naudas aizņemšanās dažādība un to daudzveidība Latvijā

joprojām gaidīs. Tādēļ vairums no patērētājiem vēlas izmantot otru iespēju – nevilcināties un uzreiz sagādāt gribēto, aizņemoties nepieciešamo naudu no kāda no kredītdevējiem. Šai opcijai pagaidām tirgū pieejami patēriņa kredīti internetā.
Ne ikreiz ātrie kredīti Latvijā ir pirmā alternatīva šādās situācijās, to vietā varam izvēlēties arī banku un citu kredītdevēju piedāvājumus. Patēriņa kredīti iespējams, nebūs noslēgti piecās minūtes, bet būs pārdomātāki, piemērotāki un izdevīgāki. Turklāt, patēriņa aizdevuma gadījumos, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, tiek piedāvatas apjomīgākas summas, kas ir īpaši izšķiroši, ja nepieciešams apjomīgs pirkums. Tāpat šim kredīta variantam ir piemēroti salīdzinoši ilgāki atmaksas termiņi, paredzot kredīta atdošanu pat 5 gadu garumā, ko nenodrošina pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Daudzu aizdevēju piedāvājumos tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmējiem, un, atsevišķās situācijās, ja spēsiet uzrādīt stabilus ieņēmumus, var tikt noslēgti arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Retāk iespējami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt neregulāri, nespējot garantēt, ka varēsiet segt kredītsaistības noteiktajā laikā. Šajās situācijās svarīga nozīme ir tam, kā, ievērojot visus faktorus, Jūsu finansiālo situāciju izskaitļo patēriņa kredīta kalkulators, kas izanalizē gan Jūsu ienākumus, gan izdevumus.

Kredītlīnija – savlaicīgs risinājums negaidītām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir senāk esošs naudas aizdevumu risinājums, līdzīga kredīta noformēšana, ar ilgāku kredīta atdošanas termiņu un labvēlīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai arī tikai pēdējā laikā parādījusies tirgū, kā drošs aizdevuma veids, daudzi joprojām nav informēti, kas ir kredītlīnija, nesaprotot šī finanšu risinājuma iespējas un priekšrocības. Tomēr īstenībā izdeviga kreditlinija atļauj veiksmīgāk paredzēt neplānotus tēriņus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šī aizdevuma forma sniedz iespēju iegūt iepriekš noteiktu naudas apjomu, kas tiek piešķirts vajadzīgajā brīdī, tādējādi brīžos, kad uzrodas neplānoti tēriņi, nav jālauza galva par to, vai būs vai nebūs izmaksāts
piešķirts kredīts, kā nodrošinājums neparedzētos brīžos būs iepriekš noslēgtais kredītlimits, kuru varat tērēt, kad un kādās summās gribat, vadoties pēc vajadzībām un iespējām pārskaitīt grafika maksājumus. Pietam, pat ja kredīts tiek piešķirts tūkstoš eiro apjomā, kredīta izmaksas jāmaksā tikai par to saistību daļu, kas tiek patiesībā patērēta. Uzņēmējiem ir pieejama arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, piedāvā variantu tikt klāt papildus līdzekļiem brīžos, kad tas nepieciešams. Protams, arī šim finanšu risinājumam ir ierbožojumi, kurus visbiežāk ierobežo agrāk nenokārtotas saistības un ienākumu līmenis, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir ar mazāku pieejamo kredītlimitu. Tieši tāpat ierobežotāki aizdevuma apjomi sagaidāmi tad, ja nevarat nodrošināt regulārus ienākumus, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar izdevīgākiem noteikumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī vecums var būt viens no mēriem, kas aizdevējam ļauj pieņemt gala lēmumu par topošā klienta noturību un iespējām atdot kredītu nākotnē. Jo labāka būs klienta finansiālā situācija un drošāks ienākumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – aizdevums algas apjomā

Lai iegūtu papildus finanses pēkšņiem izdevumiem un vajadzībām, var tikt piedāvāts arī overdrafts jeb neliels aizdevums vienas darba algas apmērā. Šo risinājumu visbiežāk nodrošina banku iestādes, papildus pieprasot, lai Jūsu algas konts tiktu atvērts kredītizsniedzēja bankā. Šādi kredītdevējbanka var drošāk sekot Jūsu ienākumiem un novērot, lai overdrafta summa nepārsniegtu Jūsu regulāros ienākumus. Overdrafta svarīgākā priekšrocība ir drošība, jo, pateicoties tā algai pakārtotajam apjomam, neaizņemamies vairāk, kā varēsim atdot. Ievērojot, ka overdrafts nevar pārsniegt regulāros ieņēmumus, tā atdošana parasti nesagādā sarežģījumus un nerada draudus pozitīvai kredītvēsturei.

Kredītkartes un to atšķirība no citiem aizdevumu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīts noteikts limits, kuru varat iztērēt mēneša vai ilgstoša perioda laikā. Samērīgi par izlietoto finanšu apmēru, tāpat, kā gadījumos, kad tiek piedāvāts naudas aizdevums internetā, tiek ņemti vērā aizdevuma procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi iztērētajam aizdevuma apjomam.
Kredītkartes, vienādi, kā cits aizdevums fiziskai personai, nodrošina izdevību veikt izdevumus, kas cenā pārsniedz šobrīd pieejamos līdzekļus, un neliek atlikt uz citu dienu pirkumus, ko gribam iegūt jau tagad. Pietam kredītkarte ir vēl tūlītējāks aizņemšanās veids, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja esam noformējuši kredītkarti, varam to izmantot vajadzīgajā situācijā, pielietojot iestādēs, kas akceptē maksājumu kartes, kā norēķināšanās veidu.
Šo karšu pieejamo līdzekļu apjoms vairumā gadījumu ir pakārtots kredītņēmēja regulārajiem ikmēneša ienākumu apjomiem, lai aizdevuma summa nepārsniegtu algas apjomus, un būtu, kā ātrāka alga, nevis aizdevums, kura segšana sagādātu grūtības. Līdzīgi, kā gadījumos ar kredītlīnijas aktivizēšanu pie kāda no kredītu izsniedzējiem, kredītkaršu ieviešanā tiek ņemti vērā regulārie ieņēmumi, un limiti tiek piešķirti gan īsākos, gan ilgākos laika posmos, atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām, tādējādi kredītkarte ir elastīgs aizdevuma noslēgšanas risinājums, jo patērējam tikai tik, cik vajadzīgs.

Līzings vai kredīts auto pirkšanai – ātri un viegli
Auto līzings ir viens no aizņemšanās veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekoši, lai garantētu iespējas atmaksāt kredītu, jo šajos gadījumos var būt vajadzīga gana vērtīga ķīla. Visbiežāk līzinga ķīla ir jauniegādātā automašīna, kas paredz, ka brīžos, kad auto līzings nevar tikt segts tam noteiktajā termiņā, kredītdevējs var konfiscēt iegādāto automašīnu.
Situācijās, kad tiek piešķirts auto kredīts, tiek izvērtēti gan klienta finanšu situācija un parādvēsture, gan noskatītās automašīnas cena. Jo lielāka ir automašīnas vērtība, jo lielāka iespējamība, ka būs vajadzīga papildus ķīla, kā arī būs vēlami daudz lielāki ikmēneša ienākumi, lai aizdevējs būtu ar mieru atbalstīt šāda veida auto iegādi. Lai noteiktu kredītlimitus automašīnas iegādei, kredītdevēji izmanto speciālas formulas, kas parasti tiek definētas, kā auto līzinga kalkulators. Savadot datus par kāroto mašīnu, esošajiem ieņēmumiem un kredītsaistībām, tiek aprēķināta summa, kuru varat iegūt, lai iegādātos šo vai līdzīgu auto.
Auto ir liels un vērtīgs pirkums, tādēļ vairumam patērētāju izdevība aizņemties naudu ir vienīgā izeja. Tomēr jāievēro, ka mašīnas iegādei paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas netiks piešķirti, jo šis kredīta tips, atšķirībā no ātrajiem un īstermiņa aizdevumiem, pieprasa daudz stabilākas garantijas. Ja varēsiet parādīt drošus un pietiekami stabilus ienākumus, kā arī nesabojātu kredītvēsturi, līzinga piešķiršana būs viegla un neprasīs daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā risinājums
Vairāki aizdevuma veidi netiek apstiprināti, ja nevaram pierādīt drošus ieņēmumus, piemēram, ja ienākumus iegūstam, kā pašnodarbinātas personas , nevis saņemot algu. Šādos apstākļos, lai papildus apliecinātu savas iespējas apmaksāt grafika maksājumus, var būt nepieciešams atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt noslēgti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežākā ķīla ir auto, ko cilvēki ir gatavi piedāvāt, kā papildus garantiju, lai tiktu piešķirts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no izejām arī gadījumos, ja kredītdevēja piedāvājumā netiek piedāvāti paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, tāpat, kā citi aizdevumu piedāvājumi, ir limitēti, un galvenokārt ir atkarīgi no auto vērtības. Jo vērtīgāka ir automāšīna, jo lielākus aizdevumus var nodrošināt kredītdevēji, tāpat svarīga loma var būt papildus nosacījumiem – ienākumiem, esošām kredītsaistībām un parādvēsturei. Saprotami,ka daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā ir iespējams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu kredītvēsturi vai palicis bez pietiekamiem ienākumiem, ķīla var būt vienīgā izeja.

Aizdevums pret īpašumu
Lai arī mašīnas ir viens no biežākajiem ķīlas veidiem kredīta saņemšanai, daļa naudas aizdevēju akceptē arī citus ķīlas veidus. Arvien biežāk kredītdevēju mājas lapās, kā kredīta veids parādās arī aizdevums pret īpašumu. Lielākoties tā ir iespēja cilvēkiem, kam iepriekš ir bijuši nenokārtoti parādi, vai tagadējā finanšu situācija nav pietiekoši labvēlīga. Visbiežāk krediti paradniekiem bez kilas nav iespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas šādos apstākļos ir pārāk riskants.
Kā ieķīlājams īpašums var tikt pieņemta gan jau augstāk pieminētā mašīna, gan dzīvoklis, piederoša zeme vai cits īpašums, kā cena ir gana liela, lai atbilstu kredīta lielumam. Naudas aizdevums bez ķīlas ir pieejams cilvēkiem ar stabiliem ienākumiem un pozitīvu aizdevumu vēsturi, vai arī apstākļos, ja plānotā kredīta apjoms nav pārāk liels. Tomēr, ja uzskatāt par vajadzīgu iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs iespējami.
Ķīla ir lielisks risinājums klientiem, kuri agrāk, esot negatīvā finansiālajā stāvoklī, ir pasliktinājuši savu parādvēsturi vai nonākuši „melnajā” sarakstā, jo arī šiem klientiem var tikt izsniegts aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu visbiežāk dod plašākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo īpašuma vērtība lielākoties ir lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ienākumi, paverot iespējas uz lielākiem kredītiem, sniedzot iespējas iegādāties vairāk.
Protams, šāda veida kredīts arī uzliek daudz nopietnākas saistības. Ja parastus ikdienas kredītus varam atļauties neievērot gadījumos, kad trūkst finanšu maksājumu veikšanai, tad, atdodot ķīlā kaut ko vērtīgu, būsim daudz ieinteresēti pēc iespējas ātrāk nosegt aizdevumu, lai iegūtu atpakaļ tiesības uz savu īpašumu. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to nevaram atdot laikā, lai arī ar papildus izmaksām, varam aizdevumu atdot vēlāk, kad finanšu situācija paliek labāka. Savukārt, ieķīlājot automašīnu vai īpašumu, uzņemamies risku to pazaudēt, ja nenokārtosim kredīta saistības tam paredzētajā laikā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj apmierināt mūsu tā brīža vajadzības, ja ieplānojam dārgāku pirkumu, bet, ja negribam lieki riskēt ar īpašumu, tad šads aizdevums ir piemērotākais risinājums.
Tādēļ, izvēloties kredīta veidu, un izvērtējot, vai dot priekšroku aizdevumam ar vai bez ķīlas, allaž jāapzinās mūsu iespējas segt kredītu tam paredzētajā laikā. Aizdevuma apjoms parasti būs mazāks par patieso ieķīlātās mantas vērtību, tāpēc, ja nenokārtosiet vajadzīgos maksājumus, zaudēsim daudz vairāk.

Hipotekārie kredīti – risinājums jauna dzīves posma uzsākašanai
Vēlākos gados, atrodot stabilitāti dzīvē, strādājot drošu un labi apmaksātu darbu, mēs sākam domāt par nākotni, domāt par ģimeni un tās nākotni. Šo dzīves plānu būtiska sastāvdaļa kļūst plāns par savu mājokli, it īpaši, ja esat jaundibināta ģimene ar bērnu. Pateicoties aktuālajiem grozījumiem Latvijas likumos, jaunajām ģimenēm var tikt piešķirts arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo pretimnākošāki nosacījumi.
Tomēr, neskatoties uz to, vai tiek izvēlēts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi naudas aizdevēji uzmanīgi skatās uz īpašuma cenu, paredzēto ieguldījumu samērību un aizdevuma apjoma piemērotību katras ģimenes, uzņēmuma vai personas ieņēmumu apjomam. Dažreiz kredītdevēju iesaistīšana ir arī ļoti lietderīga pirms katra īpašuma iegādes, jo banku un kredītdevēju iestādēs ir zinoši eksperti, kuri varēs noteikt, vai būtiski nepārmaksāsiet, ieguldot vairāk, kā vēlams. Tādā veidā naudas aizdevēji sniedz konsultācijas, novēršot nesamērīgu kredītsaistību uzņemšanos. Aizdevumi fiziskām personām ir daudzveidīgi, tomēr tos vieno viens kritērijs – naudas aizņemšanās atbildīgi, it sevišķi, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savas ģimenes finansiālo drošību.

Aizdevuma iespējas īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Ātrie un patēriņa kredīti ir ikdienišķs, īstermiņa problēmu risinājums, tomēr, kad domājam par turpmāko dzīvi un investīcijām, kredītu summas un piedāvājumi būtiski atšķiras. Piemēram, ja vajadzīgs kredīts mājokļa iegādei, aizdevēju prasības ir daudz augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek piedāvāts ar īpaši draudzīgiem noteikumiem, tomēr arī ar atvieglotiem nosacījumiem, šis kredīta veids prasa pietiekami lielus un regulārus ienākumus.
Atsevišķu aizdevēju aizdevumu klāstā, kā risinājums ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, taču šis aizdevuma veids tiek piedāvāts tikai klientiem ar nesabojātu kredītvēsturi un lieliem ikmēneša ienākumiem. Ieņēmumu līmenis ietekmē to, cik lielā apjomā aizdevējs būs gatavs segt plānoto pirkumu. Pat ja netiks piešķirts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var piekrists apmaksāt būtiskāko daļu no īpašuma cenas, tādējādi atvieglojot dzīvokļa, mājas vai nekustamā īpašuma iegādi. Katram no kredītdevējiem ir izstrādāts individuāls mājokļa kredīts kalkulators, kas aprēķina potenciālos finanšu draudus, ņemot vērā gan nekustāmā īpašuma tirgus tendences, gan klienta ienākumus un iespējamo līdzfinansējumu. Līdzīga analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek piedāvāts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir īpašums, jo drošākas garantijas no Jums sagaidīs aizdevējs, neskatoties, vai tā būs banku iestāde vai cits aizdevējs. Tādēļ pirms šāda liela lēmuma pieņemšanas, rūpīgi izanalizējiet savas spējas nākošo gadu laikā veikt salīdzinoši apjomīgus ikmēneša maksājumus. vairāk info par kredītu , kas pārsniedz mūsu finanšu iespējas, varam saskarties ar kredītgrūtībām un sabojāt kredītvēsturi, kas vēlāk liegs izredzes saņemt kredītā arī nelielas summas ikdienišķiem tēriņiem.

Kredītu apvienošana – risinājums aizmāršīgajiem
Ja esam aizņēmušies kredītus no vairākiem kredītdevējiem, šo kredītu atmaksa kļūst apgrūtināta, jo jāpatur prātā visi nosacījumi, maksājumu grafiki un apjomi. Dažkārt šādās situācijās var gadīties, ka kāds no maksājumiem paliek nesamaksāts. Lai izsargātos no pārpratumiem, kā izeja tiek piedāvāta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs sedz mūsu kredītsaistības, pārslēdzot uz jaunu vienošanos ar vienojošiem nosacījumiem.
Apvienojot dažādus kredītus vienā, ieekonomējam laiku un raizes, turklāt kredītu apvienošana vienā ir ļoti vienkārša. Svarīgākais, kas tiek ņemts vērā, ir saistību summa, izvērtējot gan aizdevumu apjomus, gan kavējuma procentus, lai kopējā summa nebūtu lielāka par aizdevumu apvienotāja noteikto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt risinājums arī tiem, kas saņēmuši neskaitāmus ātros kredītus, un nevar šos kredītus samaksāt plānotajā datumā. Ja nespējam segt ātro aizdevumu tam noteiktajā datumā, mums nākas papildus maksāt par izmaiņām atmaksas grafikā, kas veido līdz pat 20 procentiem no aizdevuma summas. Ilgākā laika periodā mēs lielā mērā pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā atrod risinājumu ilgām kredītsaistībām. Vairāku pārskaitījumu vietā veicam vienu, pārredzamāku maksājumu, pārtraucot pārmaksu par nokavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana palīdz ietaupīt gan līdzekļus un laiku, gan drīzāk sakārto finansiālās saistības.
Taču jebkādu kreditu apvienosana, tāpat, kā citi kredītu veidi, ir limitēti. Arī šim kredītu veidam ir būtiska katra klienta finanšu stabilitāte, jo ienākumu plūsma ir noteicošais nodrošinājums, kas galvo mūsu iespējas apmaksāt prasītos maksājumus. Parasti tā tiek noformēta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, tomēr, ja saistību kopsumma ir apjomīgāka, kā pieļaujams segt vienā aizdevumā, tiek izskatītas opcijas dalīt aizdevumu vairākās daļās, atdodot naudu pa daļām. Šādās situācijās iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā galvenais nosacījums tiek vērtēta tābrīža finansiālā stabilitāte, nevis agrākās kļūdas. Ne velti ātro kredītu apvienošana nereti tiek uztverta arī, kā izeja situācijās, kad vairs netiekam galā ar esošajām kredītsaistībām.
Mūsdienās kreditu apvienosana viena maksajuma ir iekļauta daudzu aizdevēju piedāvājumā, kā arī ir atsevišķi aizdevēji, kuriem tā ir pamata aizdevumu forma. Liela priekšrocība ir pārkreditācijas ērtība, jo parasti kredītu apvienošana online prasa tikpat nedaudz laika, kā ātro kredītu noformēšana. Turklāt, ja varam uzrādīt lielus ieņēmumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas izziņu par regulāriem un gana lieliem ienākumiem.
Lai arī atro kreditu apvienosana viena parasti ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kuri ir izvēlas lielākus riskus, kā lielākā daļa banku, šo piedāvājumu savā klāstā iekļauj arī dažas no populārākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilggadējs un uzticams šīs bankas klients. Lielās bankas vienmēr uzmanīgāk izvērtēs katru jauno aizdevumu, tādēļ var nebūt iespējama, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja bez kavēšanās esat izpildījis saistības pret šo un citām bankām, parādu apvienošana vienā , būs viegla un vienkārša.
Ja apvienošanai paredzēta maza kredīta summa, kuru varat atgriezt tuvāko mēnešu laikā, tad visticamāk būs iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, un kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, tomēr katrā no variantiem jāņem vērā ne tikai zaļā gaisma no kredītdevēja puses, bet arī jāvērš vērība kredītu apvienošanas piedāvājuma nosacījumiem. Jo ātrāka un atvieglotāka kredītsaistību apvienošana, jo augstāki var būt aizdevuma procenti, jo augstie procenti aizdevējam palīdz nosegt risku . Lai nenonāktu līdz neērtām situācijām un vilšanos, sastopoties ar neizdevīgiem pārkredītēšanas nosacījumiem, katru reizi izanalizējiet, vai šis ir labākais no risinājumiem Jūsu situācijā. Tāpat noderīgas var būt kredītu apvienošana atsauksmes salīdzināšanas portālos, kur citi klienti stāsta par pieredzi sadarbībā ar katru no kredītdevējiem. Šādas atsauksmes palīdz pieņemt lēmumu par labu vienam vai citam variantam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Naudas trūkums nomāc ne tikai parastos paterētājus, nereti, lai realizētu plānus un idejas, finansiāls atbalsts vajadzīgs arī uzņēmējiem. Šādiem gadījumiem tiek piedāvāts kredīts uzņēmumam, kas var būt nepieciešamība gan pieredzējušām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot īstenot jaunus projektus vai pieskaņot uzņēmējdarbību aktuālajām tirgus tendencēm.
Šis kredīta variants ir īpaši piemērots jaunajiem uzņēmējiem, kas mēģina iekarot jaunus tirgus un izvērst pircēju apjomu. Jebkura biznesa izaugsmei ir svarīgas līdzekļu ieguldīšanas iespējas, bet ne visu uzņēmumu ir pieejami pietiekoši lieli uzkrājumi vēlamo inovāciju ieviešanai. Ņemot vērā biznesa potenciālu un drošību, aizdevējs nosaka gan summu, ko ir gatavs nodrošināt, gan arī kritiski izvērtē, vai attiecīgajā situācijā ir iespējams kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī jāuzrāda vēl citas garantijas. Kā ķīla šādos aizdevumos var būt uzņēmēja kapitāls, īpašumā esoša automašīna vai cits līdzvērtīgs ieguldījums, kas nodrošinātu aizdevuma atdošanu tam vēlamajā laikā.
Šī aizdevuma lielākā priekšrocība ir iegūtais laiks, jo jaunu projektu ieviešanā ļoti nozīmīga ir īstās idejas realizēšana pareizajā laikā. Nokavējot tirgus svārstības, pircēju pieprasījumu vai citus būtiskus apstākļus, uzņēmēji zaudē krietni vairāk, nekā sedzot aizdevuma komisijas maksu, tāpēc arvien biežāk, sakarā ar mainīgo biznesa vidi, gan lielie, gan nelielie uzņēmēji izvēlas iespēju iegūt atbalstu kredīta formā.

Investīciju kredīti – iespēja uzņēmējdarbības attīstībai
Ja ar nelielu kredītu fiziskai personai nav iespējams īstenot visas biznesa prasības un nepieciešami daudz vērienīgāki rekonstrukcijas darbi uzņēmuma augšupejai, tad izeja ir investīciju kredīti, kuru apjomi mēdz sasniegt līdz pat 500 tūkstošiem, sedzot gan vērtīgu iekārtu pirkšanu, gan vērienīgus uzlabojumus un biznesa paplašināšanu. Šī tipa kredīti ir ļoti lieli, tāpēc tos parasti piedāvā tikai stabilas, drošas banku iestādes, kuru finansiālā situācija ir gana stabila, lai atbalstītu citu uzņēmumu darbību. Visbiežāk tie ir ilgtermiņa aizdevumi, kas paredz saistības daudzu gadu garumā, tādējādi gan kredītdevējam, gan uzņēmumam, kas saņem atbalstu, jābūt stabiliem, ar drošu rītdienu un redzējumu. Ieguldījumi vienmēr ir riskants darījums, tāpēc šo kredītu izanalizēšana ir ļoti rūpīga, apsverot gan potenciālu, gan mīnusus ilgākā laikā.

Vai nebanku kredīti ir droši
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai banku lauciņš, tad pēdējā laikā nebanku aizdevēju ir pat vairāk, kā banku, jo, līdz ar grozījumiem likumos, par oficiālu finanšu aizdevēju var kļūt arī uzņēmumi, kas nav reģistrēti, kā banku iestādes. Lielākā daļa šo aizdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, vairumā valsts banku nav iespējams bezprocentu kredīts vai tik ļoti nepieciešamie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču virknei nebanku aizdevēju tie ir ierasti darījumi, ar kuru palīdzību tie spēj piesaistīt jaunus, labi pelnošus klientus, kuriem ir liegtas iespējas iegūt kredītu bankā.
Taču, vēl joprojām ir virkne jautājumu par to, vai aizdevumu noformēšana šādās organizācijās vai naudas aizdevums no privātpersonas ir gana uzticams. Lai gan visu kredītdevēju funkcijas regulē strikta likumu sistēma un regulāras kontroles no valsts iestāžu puses, ir ieteicams par katru kredītdevēju apkopot rūpīgi atlasītus datus. Jo atasucīgāki noteikumi aizdevuma noformēšanai, piem., ja ir pieejami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo lielāks risks, ka aizdevuma noteikumi būs ar augstiem komisijas procentiem, vai arī iespējamas citas problēmas kredīta piešķiršanas procesā, ar kurām nebūsim rēķinājušies. Mūsdienās aizdevumi internetā tiek veidoti aizvien pārdomātāki un lētāki, bet, palielinoties kredītu klāstam, arvien detalizētāk jāpievērš vērība ikkatra aizdevēja reputācijai un piedāvājuma nosacījumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti dažādiem aizdevējiem, ikkatrs no tiem izstrādā arvien ērtākus un lētākus risinājumus, tomēr, lai izraudzītos drošāko, izdevīgāko un piemērotāko no kredītdevējiem, vēlams apmeklēt kredītu salīdzināšanas vietnes, kur pārskatāmi var izlasīt par procentu likmēm, kredītu summām un kredītņēmēju pieredzi.

Studiju kredīts un tam saistošās prasības
Ar pirmajiem kredītiem vairums iepazīstas jau jaunībā, jo pirmais ieraksts kredītvēsturē ir studiju kredīts. Diemžēl izglītība šodien ir dārga, un ne visi to var atļauties maksāt no ikdienas ienākumiem, tāpēc daudzi studētgribošie vēršas pie aizdevējiem, lai prasītu kredītu studiju apmaksai.
Kredīts izglītībai visbiežāk ir aktuāls jauniem cilvēkiem, kuriem nav regulāru ienākumu, tādējādi ir būtiski, lai aizdevēja piedāvājumā ir iekļauti krediti no 18 bez darba vietas, jo topošajiem studentiem vēl nav regulāru ienākumu, ar kuriem apliecināt savu maksātspēju. Studijas augstskolā ir ceļš uz sekmīgu, labi atalgotu amatu, tādēļ, investējot izglītībā šodien, un sniedzot palīdzību jauniešiem, kredītdevēji, iespējams, uzņemas risku, bet tajā pašā laikā arī uzsāk veiksmīgu komunikāciju ar nākotnē potenciālu, labu un pelnošu kredītņēmēju, šī iemesla dēļ aizdevums bez darba vietas jauniešiem ir ne tikai veiksmīgs darījums, bet arī veiksmīgas sadarbības sākums.
Tā kā vairāki aizdevēji piedāvā aizdevumus jau no pilngadības sasniegšanas brīža, var būt gadījumi, kad cilvēki agrā vecumā ir ieguvuši negatīvu parādvēsturi vēl pirms iestāšanās augstskolā, tādējādi mācību kredīta saņemšana var būt liegta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi ir retāk īstenojams. Tādējādi, vienmēr izraugoties aizdevēju, jāizsver ne tikai tā mirkļa vajadzības, bet arī mūsu topošie vai vispārējie dzīves nolūki. Piemēram, ja grasāties gada beigās uzsākt mācības universitātē, izvairieties kādu laiku pirms tam noslēgt citas, riskantas kredītsaistības, par kuru apmaksu nejūtaties absolūti pārliecināti, jo iegūt kredītu studiju segšanai būs daudz nozīmīgāk.

Kā paredzēt savus izdevumus un kredīta maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari atmaksāt kādu maksājumu?

Kam pievērst uzmanību pirms noformē aizdevumu?
Regulāro ienākumu kopsumma – nekad nenoformējiet aizdevumu par lielāku summu, kā paredz Jūsu regulārie, stabilie ienākumi, pat, ja paredzēti papildus ienākumi, nepaļaujieties uz tiem, ja šie ieņēmumi nav pilnībā garantēti.
Aktīvās kredītsaistības – pat ja Jums ir labi ienākumi, tie var būt nepietiekoši, ja daļa šo ieņēmumu jau tiek izmantoti, lai segtu citas kredītsaistības vai regulāros maksājumus.
Agrākās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau agrāk esat sastapies ar grūtībām atdot kredītu, izvērtējiet savu finansiālo situāciju krietni kritiskāk.
Aizdevuma noteikumi – atlasot naudas aizdevēju, nepaļaujieties uz reklāmu saukļiem! Ikreiz vērīgi izlasiet katra aizdevuma nosacījumus, lai saprastu, vai varēsiet šos nosacījumus tikt galā un samaksāt visus maksājumus tiem paredzētajā termiņā un apmērā.
Kredītdevēja tēls – lai arī kredītu nozari regulāri kontrolē un pārrauga likumdošana un valsts iestādes, ikreiz iegūstiet informāciju par kredītdevēja uzticamību, lai Jūsu konfidenciālie dati un finanses būtu pasargāti.

Ko ņemt vērā, kad kredīts jau ir paņemts?
Uzsākot jebkuras saistības ar aizdevēju, vienmēr punktuāli sekojiet līdzi tā atmaksas datumiem. Jebkura kavēta diena rada papildus procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt gana informēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, apmaksājiet aizdevumu noteiktajā datumā un saskaņā ar vienošanos. Tāpat ļoti rūpīgi sekojiet līdzi ienākumiem un ikdienas izdevumiem, lai būtu droši, ka spēsiet segt noteiktos rēķinus. Ja saredzat, ka ,iespējams, nespēsiet īstenot aizdevuma nosacījumus, jau laikus komunicējiet ar kredītdevēju, lai sameklētu piemērotu izeju, šādi izvairoties no kredītvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti pretimnākoši, lai atrastu abām pusēm piemērotu risinājumu, tāpēc regulāri komunicējiet ar kredītdevēju un informējiet par iespējamām problēmām.
Ja esat noslēdzis jau vienu aizdevumu, noteikti centieties atturēties no papildus saistību uzsākšanas, lai pasargātu sevi no kredītgrūtībām, kredītu apvienošas un pārkreditācijas. Plānojiet papildus kredītsaistības tikai pēc tam, kad būsiet pilnībā nokārtojis līdzšinējos rēķinus un aizdevumus.

Kā atlasīt labāko kredītu atbilstoši Jūsu vēlmēm un atmaksas iespējām?
Lai padarītu vieglāku izvēli par izdevīgāko un atbilstošāko kredītdevēju, allaž salīdziniet vairāku naudas aizdevēju piedāvājumus, apmeklējot salīdzināšanas mājas lapas vai ikkatra kredītdevēja interneta vietnēs piedāvāto informāciju. Tāpat allaž pārskatiet savas spējas atmaksāt noteikto kredīta summu. Pat, ja aizdevējs piedāvā apjomīgāku summu, kā iepriekš plānojāt aizņemties, nenoformējiet kredītu, par kura segšanu nejūtaties pilnībā drošs. Sevišķi uzmanieties, aizņemoties ātros aizdevumus, kuru noteikumi ir neelastīgi.
Kredīti un naudas aizdevumi ir neaizvietojama mūsdienu finanšu sastāvdaļa. Virkne pirkumu un ieguldījumu vairs nav atliekami uz rītdienu, tāpēc līdzekļu aizņemšanās neliecina par neprasmīgu finanšu plānošanu vai nespēju segt savus izdevumus, jo ikkatru no mums var skart neparedzēti izdevumi, situācijas un neveiksmes, kuros bez tūlītēja kredītdevēju atbalsta, nevaram tikt galā ar radušos problēmu. Tomēr, neatkarīgi no tā, vai noformējam nelielu kredītu zobārsta apmeklējumam vai noformējam tūkstošiem lielu kredītu automašīnas iegādei, daļa prasību un noteikumu ir nemainīgi, – vienmēr aizņemties apdomīgi, iznanalizējot savas iespējas atdot aizdoto summu. Kredīts nav dāvana, un nevaram neievērot šīs kredītsaistības, neliekoties ne zinis par tām vai atliekot uz vēlāku termiņu. Allaž apdomīgi attiecieties pret savām esošajām saistībām, lai neliegtu sev iespējas nākotnē, jo nenokārtots aizdevums šodien var ierobežot daudz izdevību un risinājumu nākotnē, kad tas būs īpaši nepieciešams. Katru reiz plānojiet tālāko nākotni un esiet gatavi gan labiem, gan negatīviem scenārijiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *