Vai Tu esi informēts par to, kādiem cilvēkiem pieejami kredīti?

kredītiGadījumā, ja Tu esi viens no tiem, kuri nekad nav aizņēmušies finanšu līdzekļus no nebanku aizdevējiem – šeit Tev būs iespēja uzzināt vairāk attiecībā uz galveno, kas jāzina pirms tiek noformēti kredīti

Izvērtēs Tavus ienākumus

Izvērtējot kredīta pieteikumu, ikviens aizdevējs ņems vērā kredītņēmēja ienākumu līmeni. Taču tas nenozīmē, ka tiek vērtēta tikai darba alga – pie regulāriem ienākumiem tiek skaitīti arī citi oficiālie ienākumi, piemēram, stipendija, pensija u.c. Jebkurā gadījumā arī kredītņēmējam pašam jāizvērtē sava maksātspēja, īpaši, ja aktuāli kredīti uz ilgāku laika posmu, jo tas nozīmē ilgākas finansiālās saistības un līdz ar to arī augstāku riska faktoru.

Vērā ņemams būs arī klienta gadu skaits

Otrkārt, bieži vien ir vērā ņemams tāpat arī klienta vecums – katrs aizdevējs ir noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros kredīti tiek izsniegti. Pirms aizņemies, iepazīsties ar visiem aizdevēja nosacījumiem.

Novērtēs, vai Tu esi godprātīgs aizņēmējs

Lai Tu dabūtu aizdevumu, ir nepieciešama tāpat arī nesabojāta kredītvēsture, un mūsdienās aizdevējiem nebūs grūti uzzināt vairāk par kredītņēmēja iepriekšējo kredītņemšanas pieredzi. Te tiem palīdzēs kopīgas informācijas sistēmas, kur tiek norādīti negodprātīgie kredītņēmēji. Ja
agrāk visi kredīti nomaksāti godprātīgi, šeit Tevi nebūs iespējams sameklēt. Te jāatcerās tāpat arī fakts, ka iekļūt šajā sarakstā var viegli, izkļūt – krietni grūtāk.

Jāizveido sev lietotāja profils

Pirms aizņēmuma saņemšanas Tev ir vajadzīgs tāpat arī piereģistrēties izvēlētā aizdevēja interneta mājaslapā – te ir jaiesniedz citi dati par sevi. Šeit ir svarīgi atcerēties pieejas datus, tā lai jebkurā brīdī būtu iespējams uzzināt vairāk par Tev piešķirtajiem un aktuālajiem aizdevumiem. Tāpat te būs iespējams arī pašam nomainīt personas datus un kontaktus, ja pēkšņi kaut kas mainīsies. Pats pēdējais solis vēl pirms naudas saņemšanas vēl ir viena centa aizskaitīšana kredītdevējam, kurš šeit vajadzīgs, lai Tu apstiprinātu savu identitāti.
Tad, ja atbilsti šeit pieminētajiem noteikumiem un būsi arī korekti piereģistrējies, aizņēmumu savā kontā Tu saņemsi īsā laikā. Taču jebkurā gadījumā atceries, ka kredīti ir atbildība. Aizņemies tikai tad, ja tas nepieciešams!